for english version please visit my old website at old.jendaf.cz
Czech
data/images/design/font-zahrada/01.jpg

font zahrada 12. 4. 2007

Pokus o vytvoření nového fontu byl pro mě velkou výzvou. Písmena latinky jsou totiž v porovnání třeba s čínskými znaky velmi jednoduchá a jasná. Chtěl jsem font, který bude surový, ale zároveň čitelný a originální. Materiál a tvar písmena měl mluvit i o něčem jiném, než právě jen o písmenu.

Chtěl jsem, aby písmeno mělo svou ideu, svou myšlenku, kterou předá divákovi. Proto jsem hledal na internetu a našel stránky, kde byly představeny v krátkých textech různé květiny.

K jednotlivým písmenům nového fontu jsem tedy navíc umístil i daný popisek a spolu grafikou každého písmena se tak člověk dozví i něco o květině. Pro tento font a jeho sestavení do leporela mi barevně přišel nejvhodnější kontrast zelené a černé.

 
data/images/design/font-zahrada/01.jpg data/images/design/font-zahrada/02.jpg data/images/design/font-zahrada/03.jpg data/images/design/font-zahrada/04.jpg data/images/design/font-zahrada/05.jpg data/images/design/font-zahrada/06.jpg data/images/design/font-zahrada/07.jpg data/images/design/font-zahrada/08.jpg data/images/design/font-zahrada/09.jpg data/images/design/font-zahrada/10.jpg data/images/design/font-zahrada/11.jpg data/images/design/font-zahrada/12.jpg
 
TOPlist