for english version please visit my old website at old.jendaf.cz
Czech
data/images/novinky/027-ankara/01.jpg

027 ankara 25. 3. 2007

Turci jsou šílený. Před pár dny jsme byli s naší koordinátorkou a jednou finskou studentkou na cizinecké policii vyzvednou hotové knížečky. Je to něco jako vízum. Asi ani oni nevědí, co to přesně je, ale ví o tom určitě to, že pokud to nebudeme mít u sebe, budeme mít problémy. Po předložení nějakých papírů, jsme obdrželi důležitou knížečku. Ovšem s knížkou finskou byl problém. Hledalo se. Pak přišli na to, že knížečku finská studentka dostat nemůže. Chybí nějaký papír, který od nás při druhé návštěvě dostaly. Finská studentka si pro hotovou knížečku musí zajít příští týden. Jednoznačně vyhrála.

Na této knížečce je také zajímavé to, že stála 75 Tureckých Lir. Což je 1200 Korun. Po otevření člověk zjistí, že je tam napsáno: vydáno zdarma. No hold asi oficiální úplatek. Pravdou je, že při placení měl policista docela problém sehnat na zpět.

 

Také jsme dnes navštívili, hned naproti naší koleji, nekuřáckou restauraci a bar. Běhal nám tam Internet, tak nebyl problém. Ovšem jelikož jsou všichni Turci kuřáci, zelo to tam prázdnotou.

 
data/images/novinky/027-ankara/01.jpg
 
TOPlist