for english version please visit my old website at old.jendaf.cz
Czech
data/images/novinky/059-ankara/01.jpg

059 ankara 26. 4. 2007

Obdarovali jsme dnes učitele a žáky dary, které poskytlo velvyslanectví. Turečtina rychle utekla a my mohli frčet zpět do centra Ankary. Dolmuš driver (řidič té modré popelnice), Superheroe nebo dokonce terminátor – jak ho přezdívají místní, nás dnes málem přizabil když udělal myšku. Naštěstí slečna za námi dávala pozor a vytvořila dva dlouhé černé pruhy doprovázené pískotem gum. Všechno jsem to viděl dobře, byl jsem nejblíže. Vlastně jí chybělo 20 cm, ale na Turecko je to ještě slušná rezerva.

Dodatek ke včerejší návštěvě. Vláda se podle nejnovějších zpráv snaží vymítit turecké pořekadlo. „Správná turecká žena má mít kulaté bříško a zbičované záda.“ Prý už to tu neplatí a není dobré to tu říkat. Ovšem na otázku proč toto Turecké pořekadlo v Turecku vzniklo, nedokáže odpovědět žádný Turek. Ale je to tak závažný problém, že to v parlamentu musejí vyřešit.

 
data/images/novinky/059-ankara/01.jpg data/images/novinky/059-ankara/03.jpg data/images/novinky/059-ankara/04.jpg data/images/novinky/059-ankara/05.jpg
 
TOPlist